Tarcza Antykryzysowa 2.0 oraz DGE efektywne oszczędności

    W dniu wczorajszym  odbyło się szkolenie pt: Tarcza Antykryzysowa. Na szkoleniu poruszono kwestię organizacji zebrań Wspólnot Mieszkaniowych  oraz kwestię pandemii Tarczy 2.0 – umowy najmu i stawki czynszu, zakaz wypowiadania umów w centrach handlowych.

  Co do zebrań, Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 29 maja 2020 roku w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. poz. 964) jednoznacznie określa:  §15 ust. 9. Do odwołania  zakazuje się organizowania innych niż określone w ust. 1 imprez, spotkań i zebrań niezależnie od ich rodzaju, z wyłączeniem spotkań do 150 osób.                                                                                                       Czy zatem Wspólnoty Mieszkaniowe mogą organizować zebrania Wspólnot w związku z przywróceniem możliwości zgromadzeń do 150 osób?                               Zebranie można zorganizować (o ile jest nie więcej niż 150 osób, są w maseczkach albo odstęp między nimi minimum 2 m), ale nie ma obowiązku organizowania zebrań wspólnoty. Tarcza 2.0, jednoznacznie określa iż jest: Możliwość wydłużenia umów najmu które wygasają w okresie od 31.03 do 30 czerwca, jest zakaz wypowiadania umów najmu i stawki czynszu w okresie do dnia 30 czerwca .

              
Firma DGE przedstawiła swoją prezentację na temat oszczędności ciepła, pokazała efektywne funkcjonowanie nieruchomości czyli racjonalne podejście dobrego zarządcy. Odpowiednio dobrane parametry, po wcześniejszej analizie profilu dystrybucyjnego, pozwalają zaoszczędzić do 30 – 40 % kosztów. Przedstawiono również przykłady ocszczędności enerii  na budynkach, w których skutecznie obniżono koszty energii, gazu i ciepła miejskiego.

05.06.2020r